Sinds 2012 organiseert Tori Oso Utrecht Buku nanga kuku sessies, oftewel Boek met koek in het Nederlands. Het concept: het boek, de (Surinaamse) koek, de auteur en het publiek. Laagdrempelig en voorbereiding of voorkennis van het boek of de auteur is niet nodig.
Ook dit seizoen werken Tori Oso Utrecht, Bibliotheek Utrecht en Comité 30 juni/1 juli Utrecht samen aan een reeks Buku nanga kuku sessies.
Zondag 18 mei is Marian Spier te gast bij ons in Bibliotheek Utrecht, locatie Neude.
Over Marian Spier
Marian Spier is sociaal ondernemer en auteur van het boek Impact, waarin ze laat zien hoe bedrijven en individuen maatschappelijke verandering kunnen creëren. Marian richtte TEDxAmsterdamWomen en Fem-Start op, een platform dat vrouwelijke ondernemers ondersteunt bij het opbouwen en laten groeien van hun startups door middel van mentoring en netwerkmogelijkheden. Daarnaast lanceerde ze Radian Roots. Een platform waar vrouwen van kleur hun schoonheid en culturele roots kunnen omarmen. Een community waar je inspiratie, tips en verbondenheid vindt met anderen die jouw ervaringen delen.
Of het nu gaat om spreken, coachen of adviseren, haar doel is om een blijvende impact te maken.
Over het boek Impact
In 'Impact' kijkt Marian Spier terug op haar zakelijk leven tot nu toe en deelt ze haar levenslessen. Van durven vragen om wat je wilt, luisteren naar je intuïtie en omgaan met vooroordelen, tot haar visie op leiderschap, rolmodellen, het ontwikkelen van levensstrategieën en het vinden van balans tussen werk en privéleven. Marian deelt de vele levenslessen die ze in haar carrière geleerd heeft. Van de lessen van haar ouders tot die van zakelijke mentoren, haar tribe – zoals Marian haar netwerk noemt – en de vele ontmoetingen met mensen tijdens haar werk in Nederland en het buitenland.
Ze gaat in gesprek met leiders die haar inspireren, zoals Harriette Verwey en Joop van den Ende, en vertelt over haar eigen leven: haar jeugd in Suriname, de eerste jaren alleen in Nederland en over hoe ze zich ontwikkelde tot een succesvol sociaal ondernemer.
Host Migaisa Poeketi
Migaisa Poeketi werkt als zelfstandig ondernemer bij verschillende organisaties in de rol van communicatieprofessional of moderator. De constante nieuwsgierigheid naar haar roots heeft ervoor gezorgd dat de onderwerpen diversiteit & inclusie, kolonialisme, slavernij en de doorwerking daarvan een belangrijke rol vormen in haar werk. Daarnaast is zij founder van hairstudio Coiled Deep, gespecialiseerd in natural hair.
Aanmelden Buku nanga kuku
Meld je aan via torioso@gmail.com, bijdrage € 5,- incl een stuk homemade Surinaamse koek. Betaalgegevens worden gemaild. Beperkt aantal plekken beschikbaar.
Inloop: 14.00 uur - Start: 14.15 uur. Einde 15.30 uur.
Locatie: Bibliotheek Neude, zaal: Podium, 2e verdieping
Adres: Neude te Utrecht
Route:
Openbaar vervoer vanaf CS Utrecht:
o.a. bus 77, 74, 73, 55, 28, 8, 4, 3.
Uitstappen halte Neude (1 a 2 haltes vanaf CS Utrecht)
Parkeersuggesties: Parkeergarage Bijenkorf of Janskerkhof (op straat). Beiden op 5 minuten loopafstand. Parkeergarage Paardeveld (iets goedkoper tarief, 10 min loopafstand). Gratis op zondagen: Gruttersdijk of Weerdsingel Oostzijde (10-11 min loopafstand)
Let op: het is lastig (en duurder) parkeren op straat in de autoluwe binnenstad. Parkeren op het Neude is niet mogelijk.

De Buku nanga kuku reeks wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van Gemeente Utrecht.